Çifti i famshëm i dha fund lidhjes 16-vjeçare

1 min read

Jason Momoa dhe Lisa Bonet po shkojnë drejt divorcit pas më shumë se 4 vjetësh martesë.

Çifti i famshëm dha lajmin të mërkurën në rrjetet sociale, me një deklaratë të përbashkët duke shpjeguar vendimin e tyre për t’u ndarë.

“Ne të gjithë kemi ndjerë shtrëngim dhe ndryshimet e këtyre kohëve transformuese. Po ndodh një revolucion dhe familja jonë nuk është përjashtim. Dhe kështu – ne po ndajmë lajmin e familjes sonë – se po i japim fund martesës”, thuhet në njoftimin e tyre.

Ata filluan të takoheshin në vitin 2005, para se Momoa të bëhej i famshëm duke luajtur rolin e Khal Drogos në “Game of Thrones”. Ata u lidhën në tetor 2017. Çifti ka dy fëmijë së bashku, Lola Iolani Momoa dhe Nakoa-Wolf Manakauapo Namakaeha Momoa, transmeton rtv21.tv.

Jason dhe Lisa thonë se përkushtimi i tyre ndaj fëmijëve të tyre është “i palëkundur” … kështu që duket se bashkëprindërimi do të qëndrojë./21Media