Çifti shkon në dasmë me tenxhere

2 min read

Një çift indian ka mbërritur për dasmën e tyre në një stil të pazakontë pasi lundruan nëpër rrugët e përmbytura të qytetit të tyre në një tenxhere gatimi pasi shirat vërshuan shtetin jugor të Kerala.

Pamjet e shpërndara në mediat sociale treguan të porsamartuarit të shtrënguar brenda enës prej alumini ndërsa dy burra dhe një fotograf i vozisnin palët në një rrugë të zhytur.

Çifti thuhet se huazoi tenxheren nga një tempull lokal, duke shtuar se ishte “opsioni i vetëm” i disponueshëm, transmeton rtv21.tv.

Pamjet e mëvonshme treguan nusen dhe dhëndrin duke arritur të sigurt në një tempull të vogël të përmbytur pjesërisht në Thalavady, ku ata shkëmbyen kurora me lule, një traditë në shumë ceremoni martesore hindu.

Dyshja ishin të vendosur të vazhdonin me ceremoninë pavarësisht motit ekstrem.

Sipas raporteve të mediave lokale, burri dhe gruaja Akash dhe Aishëarya janë të dy punonjës të kujdesit shëndetësor në një spital.

Reshjet e dendura të shiut kanë shkaktuar përmbytje serioze dhe rrëshqitje vdekjeprurëse të tokës në të gjithë shtetin gjatë katër ditëve të fundit./21Media