Cilat sfida e presin qeverinë e re?

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

Demhasaj: Do të shtohet presioni ndërkombëtar për t’u kthyer në dialog.-Baraliu: Në politikën e jashtme ka probleme serioze

Në pjesën temtike të këtij edicioni lajmesh flasim për sfidat që e presin Qeverinë e ardhshme të Kosovës në planin e brendshëm dhe atë të jashtëm. Njohësit e proceseve politike në vend vlerësojnë  se dialogu me Serbinë do të jetë një nga detyrat kryesore të Qeverisë së re. Mbase jo e vetmja.(Teksti-Donika OSMANI, kamera-Sahit TROSHUPA )./21Media