City 6-3 United, notat e lojtarëve

Manchester City ka fituar 6-3 ndaj Manchester United në kuadër të javës së nëntë në Ligën Premier.
Erling Haaland dhe Phil Foden realizuan het-trike, ndërsa për Djajtë e Kuq shënuan Antony e Anthony Martial me dy.
Manchester City ishte padyshim ekip më i mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.21, me Unitedin që u vlerësua me 6.39.
Haaland ishte padysim njeriu i ndeshjes dhe mori notën maksimale, 10.
Në anën tjetër, lojtari që i kësaj sfide doli të ishte David de Gea me 5.2.

Back to top button