Nënkryetari i AAK-së, Ardian Gjini foli pas takimit të strukturave të kësaj partie. Ai bëri të ditur që gjatë takimit pikë që është diskutuar ishte procesi i dialogut duke shtuar se nuk u fol për koalicionin me LDK-në.

“E vetmja pikë e cila është diskutu dhe e vetmja pikë që mundet me qenë diskutabile në koalicionin tonë me LDK-në është dialogu, pika tjera nuk janë pika tjera që munden me shkaktu problem”, tha Gjini./21Media

 

#ArdianGjiniÇka diskutoi AAK në mbledhjen e sotme, a u përmend dalja nga koalicioni

#ArdianGjiniÇka diskutoi AAK në mbledhjen e sotme, a u përmend dalja nga koalicioni

Gepostet von RTV21 am Dienstag, 8. September 2020