Çmimet e lejuara të derivateve për sot e nesër

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka publikuar çmimin maksimal të lejuar për derivatet për sot dhe nesër.
Sipas njoftimit, çmimi maksimal i lejuar për produktin dizel është 1.62 euro për litës, për benzinë 1.35 euro për litër dhe 0.75 euro për një litër gas.
Ministria ka njoftuar se çmimet janë të vlefshme për 48 orë./21Media

Back to top button