Çmimi naftës për një cent më lirë

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT) ka njoftuar për çmimet e derivateve për 48 orët e ardhshme.
Sipas njoftimit, një litër naftë kushton 1.78 centë. Një litër benzinë kushton 1.41 centë, ndërkaq një litër gaz kushton 74 centë.
Kujtojmë që për dallim nga dje, çmimi naftës dhe i gazit është për një cent më lirë, ndërsa i benzinës mbetet i njëjtë ./21Media

Back to top button