Tetë viktima të reja me Covid 19 gjatë 24 orëve të fundit

Tetë viktima të reja me Covid 19 gjatë 24 orëve të fundit

Ka arritur në 488 numri i viktimave nga koronavirus në Kosovë. Gjatë 24 orëve vdiqën edhe 8 pacientë. 136 u infektuan dhe 131 u shëruan.

Në Qendrën Klinike Universitare dhe në Spitale rajonale po mjekohen 387 pacientë me koronavirus, prej tyre 35 janë në gjendje të rëndë./21Media