COVID-19: Rritet numri i të infektuarëve në spitale (Video)

Edhe pacientë me vaksinë kërkojnë trajtim për shërim 
Shtohen shifrat e të infektuarve me COVID-19, njëherësh për ditë e më shumë po rëndohet edhe gjendja në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës dhe spitalet rajonale. 37 pacientë janë në gjendje të rëndë shëndetësore, ndërsa 797 të tjerë po trajtohen në oksigjeno-terapi. (Teksti-kamera: Arlinda Hoxha)/21Media

Back to top button