Debutim pozitiv i Muriqit me Mallorcan

Sulmuesi kosovar Vedat Muriqi ka debutuar mbrëmë me fanellën e Mallorca vetëm tre ditë pasi u bë pjesë e këtij klubi.
Skuadra e tij ka pësuar humbje me rezultat 1-0 ndaj Rayo Vallecano, por Muriqi nga ‘SofaScore’ është vlerësuar me notën 7.3, si më i miri tek skuadra e tij.
Sulmuesi i Përfaqësues së Kosovës, Vedat Muriq, la skuadrën e Lazios për të vazhduar karrierën e tij në Mallorca, si huazim nga Lazio. Vedat Muriqi, ka qenë gjithashtu i lidhur me Leeds United dhe Hull City./21Media

Back to top button