Delawie: I tmerruar nga sulmi brutal ndaj Arbana Xharrës

Delawie shpreson se sulmuesit do të vihen para drejtësisë

Ambasadori amerikan, Greg Delawie, ka dënuar sulmin ndaj Arbana Xharrës.

Ai në twitër ka shkruar se është tmerruar nga sulmi brutal ndaj Arbana Xharrës.

Delawie shpreson se sulmuesit do të vihen para drejtësisë.

“I tmerruar nga sulmi brutal ndaj Arbana Xharrës. I uroj shërim sa më të shpejtë dhe besoj se sulmuesit do të sillen shpejtë para drejtësisë”, ka shkruar ambasadori amerikan për Kosovën Delawie.

Back to top button