Dendias telefonon Kurtin: Folëm për krizën në veri dhe dialogun e Brukselit

Zhvillimet e fundit në veri dhe për dialogun në mes të Kosovës dhe Serbisë ishin temat kyçe të bisedimeve mes shefit të diplomacisë greke, Nikos Dendias dhe kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti.
Këtë e ka bërë të ditur përmes një njoftimi zyrtar Dendias të Jashtme të Greqisë.
“Sot në mëngjes kam biseduar me kryeministrin kosovar, Albin Kurti. Diskutimet janë fokusuar në zhvillimet e fundit në veri të Kosovës dhe për dialogun Prishtinë-Beograd”, thuhet në njoftim në Twitter./21Media

Back to top button