Deri në 20,000 ushtarë rusë të vrarë që nga fillimi i luftës

1 min read

Zyrtarët perëndimorë i kanë thënë CNN se vlerësojnë se deri në 20,000 ushtarë rusë janë vrarë që kur Moska filloi pushtimin e saj në Ukrainë më 24 shkurt.

Ata shtuan se 55,000 ushtarë rusë janë plagosur, duke thënë se midis të vdekurve dhe të plagosurve, Moska pësoi rreth 75,000 viktima në total, transmeton rtv21.tv.

“Rrjedha e betejës është ngadalësuar dhe kështu statistikat janë ngadalësuar gjithashtu”, thanë zyrtarët për CNN të enjten./21Media