Një vajzë nga Gjilani e cila ishte raportuar si e zhdukur pasditën e 5 majit u kthye në shtëpinë e saj dhe tha se kishte kaluar natën me një burrë kosovar.

Rasti nga policia u cilësua si “person i zhdukur-dhunim”.

Ndërkaq, ”policia dje ka arrestuar të dyshuarin, ku i njëjti e ka pohuar veprën në fjalë”, thuhet në raportin e policisë.

Me urdhër të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje./21Media