Di Maria do t’i bashkohet Juventusit

1 min read

Angel Di Maria ka rënë dakord t’i bashkohet Juventusit për një kontratë njëvjeçare.

34-vjeçari ka rënë në grupin e agjentëve të lirë këtë verë pasi arriti në fund të kontratës së tij me Paris Saint-Germain.

Një lëvizje në Torino është spekuluar prej disa kohësh dhe raundet e rregullta të diskutimeve kanë dhënë tani një marrëveshje të shumëpritur.

Çfarë marrëveshje do të nënshkruajë Di Maria me Juventusin?

Amerikano-jugori me eksperiencë do të nënshkruajë një kontratë 12-mujore me peshat e rënda të Serisë A.

Ka ende disa detaje të vogla që do të zënë vend për sa i përket detajeve financiare, por dokumentet janë gati për t’u përpunuar.

Planet e Di Marias janë të qëndrojë në futbollin evropian edhe për një sezon tjetër përpara se të kthehet në atdheun e tij.

Ai ka një finale të Kupës së Botës për të menduar në 2022-23 dhe dëshiron të garojë në nivelin më të lartë të mundshëm përpara atij turneu.

Juve është i përgatitur t’i ofrojë atij ato mundësi dhe do të shtojë aftësitë e tij në arsenalin sulmues të Massimiliano Allegrit në Allianz Stadium./21Media