DIALOGU: A do të diskutohet reciprociteti në Bruksel ?

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Jeff Hovenier, deklaroi se masat e Qeverisë së Kosovës për reciprocitet për letërnjoftime dhe targa ishin në koordinim me faktorin ndërkombëtar. BE-ja ftoi në Bruksel për takim kryeministrin e Kosovës dhe presidentin e Serbisë. Ndërsa, pushteti dhe opozita vazhdojnë ta komentojnë reciprocitetin dhe mundësitë e zgjidhjes. (E pergaditi- Burim ZARIQI, kamera- Lulzim FANA)./21Media

Back to top button