Digjet autobusi maqedonas në Bullgari


Të paktën 46 të vdekur, midis tyre dhe 12 fëmijë

Së paku 46 përsona kanë humbur jetën mbrëmë pas mesnate në Bullgari, kur një autobus me targa të Maqedonisë Veriore është përfshirë nga flakët në autostradën, Struma në jug të Sofjes. Midis viktimave janë edhe 12 fëmijë, ndërsa shtatë vetë janë duke u trajtur në spital. Kryeministri maqedonas, Zoran Zaev, bashkë me ministritn e Shëndëtësisë, Venko Fillipçe dhe atë të punëve të jashtme, Bujar Osmani, me të marrë lajmin për këtë tragjedi, kanë mbërritur në vendin e aksidentit./21Media

Back to top button