“Diplomacia Ekonomike- Made In Kosova”

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

Veseli: Diplomacia të bëhet  promovuesi kryesor i mundësive ekonomike

Ministria e Punëve të Jashtme, organizoi  konferenën  dy ditore me temë “Dilpomacia Ekonomike- Made In Kosova”. Në këtë konferencë u dikutua për mundësitë e  promovimit të produkteve  vendore në tregun e jashtëm. Me këtë rast kryretari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli tha ekonomia është bazamenti i shtetit dhe se diplomacia kosovare duhet të bëhet promovuesi kryesor i mundësive ekonomike të Kosovës./21Media