Disa mënyra për të mbijetuar netët e nxehta të verës

Një verë përvëluese po na pret!  Besim Aliu nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) për portalin rtv21.tv ka treguar se temperaturat maksimale gjatë kësaj vere parashihen të regjistrohen në intervalet 37-40 gradë Celsius.
E, kur temperaturat rriten, nata mund të jetë veçanërisht e vështirë kur bëhet shumë nxehtë për të fjetur. Andaj portali ynë ka kërkuar për ju, disa nga rekomandimet e ekspertëve që do të ofronin zgjidhje ideale. Edhe nëse nuk keni një kondicioner për t’ju shpëtuar, ka shumë gjëra të thjeshta që mund t’ju ndihmojnë të mposhtni vapën dhe të pushoni mirë gjatë natës./21Media
 1. Përdorni jastëkë më të vegjël!


2. Bëni shtratin tuaj të ftohtë!

3. Vendosni gjatë ditës një perde në dritare!

4. Kujdes çfarë hani!

Back to top button