Diskutohet për migrimin

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

Merkel tha “të mos injorohen kufijtë evropianë”

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, kryetari i Komisionit Evropian Jean-Claud Juncker dhe kryetari i Këshillit të BE-së Donald Tusk diskutuan të premten, gjatë kongresit të Partisë Popullore Evropiane (EPP) në Maltë për migrimin dhe Brexit.

Merkel ka theksuar se edhe pse liria e lëvizjes është e rëndësishme, është me rëndësi që të mos injorohen kufijtë evropianë, transmeton Fena.