Donfried në takim me Osmanin

Emisari special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar dhe ndihmëssekretarja për Byronë e Çështjeve Evropiane dhe Euroaziatike, Karin Donfried, kanë mbërritur në Kosovë.
Ata po zhvillojnë takim me presidenten Vjosa Osmani, ndërsa nga ora 18:00 do të takohen edhe me kryeminstrin, Albin Kurti.
Pritet që pas takimit të ketë edhe prononcim për media nga të dyja palët./21Media

Back to top button