Donjeta Sadiku ngjitet sot në ring

Në turneun ndërkombëtar të boksit “Strandja” që po zhvillohet në Sofie të Bullgarisë, sot nga ora 17:30 në ring do të paraqitet boksierja kosovare, Donjeta Sadiku.

Donjeta do të ballafaqohet me boksieren mongoleze, Monkhor Namuun në kategorinë deri në 60 kilogramë, shkruan rtv21.tv.

“Donjeta është në formë të mirë dhe e përgaditur në maksimum ,besojm dhe shpresojmë që gjiron e parë ta kalojë pa problem dhe të ec rrugës për medalje e cila na mungon nga ky turne më shum se 40 vite”, ka shkruar Federata e Boksit e Kosovës në “Facebook”./21Media 

Back to top button