Duda Balje shkon në LDK

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, priti sot në takim deputeten SDU-së, Duda Balje.

Abdixhiku dhe Balje diskutuan për situatën politike në vend, si dhe për mundësinë e thellimit të bashkëpunimit mes LDK-së dhe SDU-së.

Gjatë këtij takimi, kryetari i LDK-së vlerësoi lartë kontributin e komunitetit boshnjak në proceset shtetndërtuese të Kosovës, ku shtoi se “duhet të vazhdojmë të punojmë fuqishëm për përmirësimin e kushteve për të gjithë qytetarët e Kosovës pa përjashtim”./21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button