Dy ndeshje, 0 pikë – Arteta pranë shkarkimit

Skuadra e Arsenalit ka bërë nisjen më të dobët në hisotri, pasi pas dy ndeshjeve numëron 0 pikë.
Zhgënjimi më i madh ishte ndeshja e parë e këtij sezoni ndaj debutuesve të Brentford ku “topçinjtë” u mposhtën me rezultatin e pastër , 2-0.
Më pas do të vinte edhe humbja e dytë me të njëjtin rezultatat ndaj rivalëve të Chelsea.
Dy humbje dhe asnjë gol i shënuar kanë detyruar drejtuesit e Arsenalit të rishikojnë pozicionin e trajnerit Mikel Arteta i cili mund të jetë në ditët e fundit.

Në mediat angleze po aludohet edhe për kontaktet e para mes drejtuesve të Arsenalit dhe ish trajnerit të Interit, Antonio Conte.
Back to top button