Dy persona me COVID-19 dhe një me grip të derrit po trajtohen në Infektivë

Dy persona me COVID-19 dhe një me grip të derrit janë duke u trajtuar në klinikën Infektive, në QKUK.

Lajmin për portalin rtv21.tv e ka konfirmuar drejtori i klinikës Infektive, Arben Vishaj.

Ai ka thënë se gjendja e pacientëve është stabile dhe është duke u përcjellur në vazhdimësi.

Ndërsa, ka shtuar se ka edhe pacientë të tjerë dhe për këtë po pritet konfirmimi nga laboratori i IKSHPK-së.

Vishaj ka thënë për rtv21.tv se qysh nesër në orën 11 klinika Infektive do të dalë me një raport mbi këtë çështje./21Media

Back to top button