E fejuara shpërthen në lot, pasi e pa Wilder të shtrirë

1 min read

Mbrëmë është zhvilluar një meç i jashtëzakonshëm i boksit ndërmjet Deontay Wilder dhe Tyson Fury.

Boksieri britanik e ka mposhtur me nokaut në raundin e 11-të amerikanin Fury.

Por në nokautin e fundit në raundin e 11-të, boksieri amerikan Deontay Wilder nuk mund të ngritej më, pasi ishte një goditje brutale nga Fury.

Duke parë partnerin e saj në gjendje të rëndë, e fejuara e Wilder, Telli Swift nuk mund t’i mbante lotët.

Pamjet e Swift duke qarë janë bërë virale në rrjetet sociale./21Media