Shaqirit ia veshin xhaketën me emblemë të UÇK-së, ja si reagon

1 min read

Me rrudhat në ballë, Xherdan Shaqiri po i jepte një intervistë mbi lojën që ata fituan. Para kamerës, një burrë me një xhaketë futet papritur në kuadër dhe ia vendos një xhaketë Shaqirit.

Por kjo nuk ishte vetëm ndonjë xhaketë, ajo mbante stemën me shqiponjën e zezë dykrenare me një sfond të kuq dhe shkronjat “UÇK” logoja e “Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës”.

I huaji me mjekër qesh dhe iku. Shaqiri qesh gjithashtu, por më në siklet. Pas një sekonde të hutuar, ai e largoi xhaketën.

Shaqiri njeh stemën, i buzëqeshi situatës dhe vazhdoi me intervistën për fitoren e kombëtares zvicerane./21Media