Edon Zhegrova sot feston ditëlindjen

Futbollisti shqiptar Edon Zhegrova sot feston ditëlindjen e 23-të.
Edoni luan për Lille dhe për Komëbëtaren e Kosovës.
Ai ka pasur paraqitje të suksesshme me Kombëtaren e Kosovës. Kujtojmë të fundit, atë ndaj miqësores me Zvicrën kur ndeshja u mbyll me rezultat 1:1.
Zhegrova më parë ka qenë pjesë e ekipit futbollistik, Basel, për t’u transferuar më pas në ekipin e Ligue 1 Lille./21Media

Back to top button