Eksplodimi në Londër lë dy të lënduar

Një eksplodim në parkun Finsbury lë të lënduar një polic dhe një person tjetër

Një zyrtar policor është lënduar si dhe një person civil është lënduar rëndë pas një shpërthimi në një shtëpi, ku ishte duke u hetuar një shqetësim.

10 mjete për fikjen e zjarrit si dhe 72 zjarrëfikës punuan në ndaljen e zjarrit që përfshiu shtëpinë, dhe banrët e afërm janë evakuuar, shkruan rtv21.tv.

Policia janë thirrur rreth orës 11:50 pas një shqetësimi me zyrtarë gjykate në një shtëpi. Kur policia mbërriti ndodhi shpërthimi për të cilin shkaktari ende nuk dihet.

Një zyrtar policor ka pësuar lëndime në krahë, kurse lëndimet e personit tjetër ishin më të rënda, dhe të dy janë dërguar në spital. Një përson i tretë është mjekuar në vendin e ngjarjes./21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button