Dy vendet mund të marrin vendimin për zbatimin e njohurive

Dy vendet mund të marrin vendimin për zbatimin e njohurive

SHBA-të dhe Japonia kanë nisur bisedimet ekonomike, të cilat sipas zëvendës presidentit amerikan Mike Pense, mund të rezultojnë me arritjen e marrëveshjes bilaterale të tregtisë, transmeton France Press.

“Në një moment në të ardhmen, vendet tona mund të marrin vendimin për zbatimin e njohurive deri të cilat kemi ardhur në këtë dialog dhe të nisin bisedimet zyrtare për marrëveshjen për tregtinë e lirë”, tha Pens në konferencën e përbashkët për media me zëvendëskryeministrin e Japonisë Taro Aso./21Media