Euro 2020: Fillon sfida Finlandë-Rusi

1 min read

 

Ka filluar ndeshja mes Kombëtares së Finlandës dhe asaj të Rusisë, e vlefshme për xhiron e dytë të Grupit B.

Të dy kombëtaret do të synojnë që të sigurojnë fitore, ku për Finlandën do të ishte e dyta radhazi, ndërsa për Rusinë e para në kampionatin evropian.

Në renditje tabelare, Finlanda zë vendin e dytë me tre pikë, aq sa ka edhe Belgjika në vend të parë, ndërsa Rusia pozicionohet e fundit pa asnjë pikë të arkëtuar.