FBK merr vendim të rëndësishëm për merkaton

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka bërë të ditur se është shtyrë afati kalimtar për lojtarë.

Merkato do të përfundonte sot, por pas shqyrtimit të kërkesave të disa klubeve të FBK-së, është marrë vendimi për ta shtyrë atë, raporton KosovaPress.

Tani, merkato për lojtarët vendorë dhe të huaj do të shtyhet deri më 11 gusht.

Back to top button