Felix dëshiron të largohet nga Atletico Madridi

Joao Felix thuhet se dëshiron të largohet me çdo kusht nga Atletico Madridi pasi ka humbur durimin me trajnerin Diego Simeone, pasi humbi vendin e tij në formacionin titullar.
Trajneri i Atleticos, Simeone preferon Griezmannin, Moratan, Cunhan dhe Angel Correan në repartin e sulmit kohëve të fundit, ku Felix ka luajtur vetëm 29 minuta në katër ndeshjet e fundit.
Ylli portugez ende nuk ka shënuar për skuadrën në La Liga apo në Ligën e Kampionëve në këtë sezon dhe ishte një zëvendësim i papërdorur në mesjavë, në barazimin 0:0 me Club Brugge.
Felix thuhet se është i zhgënjyer me minutazhën e tij dhe dëshiron që të largohet nga Atletico në merkaton e janarit, sipas mediumit portugez “A Bola”.
Kontrata e Felix nuk skadon deri në vitin 2026, dhe ka të ngjarë të kërkojë një shumë të majme për ta transferuar atë nga Atletico, i cili pagoi 125 milionë euro për të nënshkruar atë nga Benfica në vitin 2019.

Back to top button