Fernando Colunga dhe William Levy, dy aktorë me të njëjtin personazh

2 min read

Me performancën kryesore të Fernando Colunga , të shfaqet premierë në 2023 El Conde: amor y honor , një melodramë e periudhës e frymëzuar nga romani klasik i Alejandro Dumas .

“Ashtu si vetë jeta, e cila mund të ndryshojë rrënjësisht nga një moment në tjetrin, kur duket se fati dhe dashuria na braktis në atë moment, ajo reduktohet në besim dhe pritje. Është thelbi i këtij projekti të ri, ku secili prej nesh që merr pjesë me shumë dashuri çdo ditë ka dëshirën që publiku të jetojë, të shijojë dhe të jetë i pasionuar gjatë gjithë kësaj historie emocionuese”, është shprehur së fundmi aktori i njohur meksikan, përcjell portali rtv21.tv

Por protagonisti i paharrueshëm i melodramave të suksesshme si Soy tu dueña nuk është i vetmi zemërthyes i telenovelave që do ta sjellë këtë histori mitike në ekranin e vogël.
Çuditërisht, William Levy gjithashtu regjistroi në Spanjë si protagonist përkrah Esmeralda Pimentel një mini-serial që përshtat klasikun e

Alejandro Dumas me universin aktual.

“Kam dashur të xhiroj një projekt në Spanjë për një kohë të gjatë dhe që ai të jetë Montecristo , një histori që e kam dashur që kur kam qenë fëmijë, është një përvojë veçanërisht domethënëse për mua”, tha aktori kuban për këtë. Prodhim ndërkombëtar nga Secuoya Studios i cili, ndryshe nga ku luan Colunga, do të publikohet në një platformë transmetimi .

Në Monte Cristo , Levy luan një antihero tragjik që lufton kundër establishmentit, një figurë enigmatike që shpërthen në sy të publikut dhe krijon dyshimin e një elite që nuk është në dijeni të origjinës së pasurisë dhe të kaluarës së tij.

Miniseriali, regjistrimet e të cilit zhvillohen në vende të ndryshme në Madrid dhe Ishujt Kanarie, përbëhet nga gjithsej gjashtë episode./21Media