Ferrari ia ndalon Justin Biber makinat e tyre

Ferrari është mjaftuar me sjelljen e fundit të këngëtarit Justin Bibber me makinat e tij dhe ka vendosur ta ndalojë atë të drejtojë automjetet e kësaj firme.
Bieber kishte Ferrari 451 si pjesë të koleksionit të tij në vitin 2015 dhe marka italiane u kërkon blerësve të respektojnë disa parime. Për shembull, për t’u kujdesur për makinën dhe për të mbajtur sjelljen e duhur pas timonit.
Ferrari nuk e tregoi mirësjelljen që Bieber të parkonte makinën e tij, duke e lënë atë për dy javë dhe më pas duke harruar se ku ishte. Në fakt, ishte një anëtar i stafit të tij që arriti ta gjente.
Ferrari gjithashtu nuk pëlqen që pronarët të modifikojnë pamjen e makinave të tyre dhe Bieber jo vetëm që ndryshoi ngjyrën e makinës së tij, por më pas e nxori në ankand.
Pas këtij incidenti të fundit, Ferrari ka vendosur të vërë veton për çdo blerje të ardhshme nga Bieber./21Media

Back to top button