Fifi me kërkesë publike ndaj kryeministrit Rama

1 min read

Këngëtarja nga Kosova, Filloreta Raçi- Fifi ka vite që karrierën e saj muzikore po e zhvillon më shumë në Shqipëri.

E për këtë, ajo ka një kërkesë për institucionet e Shqipërisë, nga presidenti Bjram Begaj, kryeministri Edi Rama e më poshtë.

Fifi po kërkon që të pajiset me pasaportë shqiptare. Këtë e adresoi publikisht përmes një postimi në rrjetet sociale.

„Si një vajzë shqiptare nga Kosova që veproj e jetoj tash e shtatë vite në Shqipëri dhe dua fort të pajisem me pasaportën shqiptare me shqiponjë. A mund të ndodh që të bëhem nënshtetase shqiptare ndonjëherë.”, shkroi këngëtarja 28 vjeçare.

Ndryshe, Fifi ka kohë që ka nisur një histori  dashurie në Shqipëri me Adis Patushin.

Ndërkohë Fifi  po shijon sukseset e projektit të fundit të publikuar një javë më parë! / 21Media