Fillon derbi në “Old Trafford”

Ka filluar pjesa e parë në stadiumin “Old Trafford” mes Manchester United dhe Arsenal, ndeshje kjo e vlefshme për xhiron e 14 të Premier Ligës angleze.
“Djajtë e Kuq” do të synojnë që t’i rikthehen fitoreve pas tre ndeshjeve pa shijuar triumfin, kurse Arsenali do të kërkoj tre pikët të cilat do t’ia siguronin inkuadrimin në Top 4.
Momentalisht, Manchester United zë vendin e 10 në tabelë me gjithsej 18 pikë të arkëtuara, pesë sosh më pak se “Topçinjtë” e Mikel Artetas, të cilët pas 13 ndeshjeve pozicionohen në vendin e pestë.

Back to top button