Hamiti: Për aq sa kultivohet trashëgimia e Rugovës aq më mirë i kemi punët

Ish-këshilltari i ish-presidentit Ibrahim Rugova, Muhamet Hamiti ka thënë sonte në emisionin debatues “Click” në RTV21, se trashëgimia e ish-presidentit Rugova është në themelet e vendit.

Hamiti tha se për aq kohë sa kultivohet trashëgimia e Rugovës, as më mirë do jenë punët.

Tutje, Hamiti shtoi se trashëgimia e Rugovës është e përhershme dhe se Kosova e ka trashëgiminë e Rugovës shembull autentik.

Po ashtu tha se Rugova u bë burrështetas i parë i Kosovës edhe në kohën kur ne nuk ishim të njohur si shtet , bota e njeh edhe sot./21Media

Back to top button