Ministri francez i Punëve të Jashtme vizitoi Moskën

Ministri francez i Punëve të Jashtme vizitoi Moskën

Franca nuk kërkon as izolimin dhe as dobësimin e Rusisë në Evropë, deklaroi sot ministri francez i Punëve të Jashtme, Jean-Yves Le Drian, në një vizitë në Moskë.

“Ne nuk kërkojmë as izolimin e Rusisë në Evropë dhe as dobësimin e saj ekonomik”, konfirmoi Le Drian, duke nënvizuar se tashmë duhet mirëkuptim, në një konferencë të përbashkët shtypi me kreun e diplomacisë ruse, Serguei Lavrov, raporton AFP.