Frikë dhe festë në Britani

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

”Disa festojnë, të tjerët shfaqin frikë nga problemet”

Shtëpitë mediale të cilat mbështesin Brexit sot kanë festuar, në kohën kur Britania e Madhe po përgatitë të publikojë njoftimin zyrtar për anëtarësimin në Bashkimin Evropian, por të tjerët kanë shfaqur frikën nga problemet që do të pasojnë.

Në shumicën e titujve ndodhet fotografia e kryeministres britanike Theresa May, duke nënshkruar njoftimin formal për qëllimin e Britanisë që të braktisë BE-në dhe me këtë të fillojë bisedimet dyvjeçare për “divorc”, transmeton AFP.