Gazetari gjerman lavdëron paraqitjen e Presidentes Osmani në Bruksel

1 min read

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani me paraqitjen e saj në samitin e krerëve të BE-së me liderët e Ballkanit Perëndimor, i ka lënë përshtypje gazetarit gjermani Markus Preiß, drejtues i studios ARD Europe në Bruksel.

Gazetari gjerman e vlerësoi Osmanin si shembull se si bëhet komunikimi politik,

“Nëse doni të shihni se sa mirë bëhet komunikimi politik, duhet ta shikoni paraqitjen e sotme të Presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani. E qartë kristal, argumentuese, e diferencuar, pozitive dhe retorikisht e përsosur”, ka shkruar gazetari gjerman në Twittter, teksa ka publikuar edhe një fotografi të Osmanit./21Media