Gjashtë të vrarë në një spital

Sulm me armë në një spital

Një person i armatosur hapi zjarr të martën në një spital në qytetin lindor çek Ostrova, duke vrarë gjashtë persona dhe duke plagosur shumë të tjerë.

Sipas policisë i dyshuari hyri në ndërtesë rreth orës 7 të mëngjesit në qytetin lindor çek Ostrova.

Oficerët janë ende duke kërkuar për personin e armatosur.

Policia publikoi një fotografi të të dyshuarit në internet, ku tregonte një burrë në një xhaketë të kuqe rastësore.

Të shtënat ishin në katin e tretë të departamentit të traumatologjisë, sipas mediave lokale./21Media

Back to top button