Gjendet i vdekur një person në Mitrovicë

1 min read

Policia e Kosovës ka njoftuar se sot është gjetur i vdekur një 72 vjeçar në rrugën “Shala e Bajgorës” në Mitrovicë.

Vdekjen e viktimës M.T., sipas Policisë, e kanë konstatuar njësit kompetente si dhe emergjenca nga Spitali Rajonal Mitrovicë, në vendin e ngjarjes.

Me vendim të prokurorit, trupi i pajetë është dërguar për obduksion në Institutin e Mjekësisë Ligjore në Prishtinë, ndërsa rasti është duke u hetuar si vdekje e dyshimtë./21Media