Gjendja në pikat kufitare

1 min read

Mërgimtarët edhe këtë vikend po përballën me pritje të gjata në kufi për hyrje/dalje nga Kosova.

Në pikat kufitare në Jarinje dhe Muçibabë vazhdon të ketë pritje të gjatë. Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar, në kuadër të Ministrisë së Punëve të Brendshme ka njoftuar se pritjet në këto dy pika kufitare janë deri në një orë si në hyrje ashtu edhe dalje nga vendi.

Ndërkohë pritjet te Dheu i Bardhë janë deri 30 minuta e në Merdarë deri në 20 minuta./21Media