Gjukanoviq pritet me nderime të larta shtetërore në Prishtinë

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq është pritur me nderime të larta shtetërore nga presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, sot në Prishtinë.
Të dy presidentët kanë filluar takimin, ndërsa më pas do të mbajnë një konferencë për media.
Gjukanoviq ka ardhur në Kosovë me ftesë të presidentes Vjosa Osmani ku do të qëndrojë për dy ditë dhe pritet që të takojë edhe liderët e tjerë shtetërorë./21Media

Back to top button