Gjuriq bënë fushatë për Vuçiqin në Leposaviq

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

Qytetarët protestojnë kundër fushatës presidenciale të Serbisë në Kosovë

Pavarësisht vendimit të kryetarit të Partisë Përparimtare Serbe, Aleksandër Vuçiq që të mos vijë në Kosovë, ishte nënkryetar i këtij subjekti Marko Gjuriq ai i cili bëri fushatë në emër të Vuçiqit, në Leposaviq. Por qysh në orët e hershme të mëngjesit një numër i qytetarëve kishin bllokuar rrugët që qonin në drejtim të Leposaviqit,  në shenjë proteste për fushatën presidenciale të Serbisë në Kosovë. Kronika në vazhdim ju sjellë të përmbledhura të gjitha këto zhvillime dhe reagimet./21Media