Gjykata e Elbasanit lë në burg rusët e arrestuar për “spiunazh”

Prokuroria: Mund të kenë ardhur në Shqipëri me mision, të rekrutuar nga inteligjenca ruse

Gjykata e Elbasanit la në burg dy rusët dhe një ukrainas, të arrestuar pas incidentit në Uzinën e Armëve në Gramsh pak ditë më parë. Prokuroria tha se shtetasit rusë dhe ai ukrainas mund të kenë ardhur në Shqipëri me mision nga inteligjenca ruse.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button