Gjykatë: Po shqyrtohet “rasti i 52 milionëve”

Pal Lekaj dhe të akuzuarit tjerë mohojnë aktakuzën

Në Departamentin e Krimeve të Rënda u mbajt seanca fillestare në rastin e “53 milionë eurove”, për të akuzuarit për keqpërdorim të detyrës zyrtare, ish-ministrin e Infrastrukturës, Pal Lekaj, këshilltarin e tij të lartë politik, Eset Berisha, dhe dy zyrtarëve të tjerë të Ministrisë së Infrastrukturës, Nebih Shatri e Besim Tahiri. Të gjithë të akuzuarit në këtë rast mohuan akuzat./21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button