Gjykimi i ish-krerëve të UÇK-së në Hagë

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

Prokuroria kërkon që dorëzimi i dosjes të lidhet me datën e gjykimit

Mbrojtja këmbëngul në shtyrjen e fillimit të gjykimit në Hagë
Drejtuesit e lartë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Rexhep Selimi dhe Jakup Krasniqi dolën para Gjykatës Speciale në Hagë, në konferencën e tretë për ecurinë e çështjes gjyqësore ndaj tyre. Pala mbrojtëse e ish-krerëve të UÇK-së, kërkoi që Zyra e Prokurorit të Specializuar në Hagë ta dorëzojë sa më shpejtë dosjen paraprake të lëndës, në mënyrë që ata të mund të përgatiten për hetimin. Këmbëngulën për shtyrjen e fillimit të gjykimit në Hagë./21Media