Gjyqtarët kosovarë debutojnë në arenën ndërkombëtare

Një sukses tjetër në fushën e sportit

Pak ditë pas paraqitjës së radhës së Kombëtarës së Kosovës, përfaqësimi tjetër për futbollin e Kosovës në arenën evropiane ka ardh nga gjyqtartë.

Genc Nuza, Fatlum Berisha dhe Bujar Selimaj që para pak kohësh kanë marrë stemën e FIFA-s, kanë debutuar sot në futbollin ndërkombëtarë, duke e drejtuar ndeshjën miqësore Turqi- Moldavi.

Turqia e fitoi takimin me rezultat 4 me 0, kurse paraqitja e gjyqtarëve kosovarë është vlerësuar si e shkelqyeshme./21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button